Włoskie fotoalbumy, czyli oryginalny design i wysoka jakość w jednym

Być może już wkrótce Włosi nie będą nam się kojarzyć tylko jako świetni kucharze, konstruktorzy Ferrari, czy dyktatorzy mody. Bo Włosi to także świetni projektanci albumów tradycyjnych oraz fotoalbumów. Od pewnego czasu firmy projektujące albumy fotograficzne podbijają świat produktami, które są nie tylko piękne i ponadczasowe, ale też starannie wykonane i trwałe.

Włoskie Fotoalbumy  jak i albumy tradycyjne zyskują  coraz większą rzeszę fanów, klienci dostrzegają w nich szyk, elegancję co sprawia ,że coraz częściej po nie sięgają. Tak jak w przypadku albumów tradycyjnych, również fotoalbumy można wykorzystać do umieszczenia zdjęć z jednej okazji, takiej jak na przykład chrzest dziecka, czy też ślub.

fotoalbum włoski

Wraz z rozwojem fotografii na Półwyspie Apenińskim poza tradycyjnymi albumami na zdjęcia zaczęły się pojawiać również włoskie fotoalbumy. Różnią się od klasycznych albumów przede wszystkim tym, że zamiast kart do przyklejania zdjęć, są rozkładówki, przygotowywane przez specjalistę w programie graficznym. Wspomniane rozkładówki to coś w formie dużej odbitki. Najczęściej zamawiane przez klientów formaty rozkładówek to 20×40 cm, 30×60 cm albo 30×90 cm. Warto zaznaczyć, że na rozkładówki można nanieść zdjęcia w dowolnym formacie. Możliwości układu fotografii na danej stronie jest wręcz nieskończona liczba – wszystko tak naprawdę zależy od klienta i jego wizji fotoalbumu. Każda strona w takim fotoalbumie to często kolaż kilku zdjęć na wysokogatunkowym papierze, przez co można uzyskać świetną jakość obrazu.

najlepsze foto albumy

Fotoalbumy ślubne są w pełni konfigurowalne. Dają możliwość określenia liczby rozkładówek – od 10 do 35, jak również wyboru kolorystyki okładki, zdjęcia lub graweru na niej i wielu innych kwestii. Tylko od klienta i umiejętności specjalisty, któremu zleca się stworzenie fotoalbumu zależy efekt finalny. Niektóre modele włoskich fotoalbumów sprzedawane są z opakowaniem w kształcie walizeczki lub damskiej torebki, utrzymanej w tej samej kolorystyce co fotoalbum. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć choćby o takich modelach jak: Linea Comby, Linea Opus, czy też Linea 70’ vintage. Każdy z tych fotoalbumów to małe dzieło sztuki, do którego z przyjemnością zagląda się po wspomnienia.

fotoalbum włoski

Na początku napisane zostało, że włoskie fotoalbumy są produktami starannie wykonanymi i trwałymi. Panuje stereotyp, że Włosi nie przykładają tak dużej uwagi do jakości jak Szwajcarzy, czy Niemcy i pewnie w wielu branżach znalazłoby to potwierdzenie, jednak trzeba uczciwie zaznaczyć, że tworzone przez nich fotoalbumy można spokojnie zaliczyć do produktów klasy Premium, a co więcej objęte są one aż 10 letnią gwarancją. Ten rodzaj zapewniania dla klienta, najlepiej świadczy o przekonaniu producenta do jakości jego produktu.

piękne fotoalbumy