Fotoalbumy – nowoczesny sposób prezentowania fotografii

Dlaczego fotoalbumy są tak wyjątkowe? Przede wszystkim dlatego, że można je skonfigurować pod kątem własnych wymagań. Można wybrać w zasadzie każdy z elementów. Kolor okładki, wzór materiału z którego została zrobiona,  także kolor okładki
wewnętrznej. Poza tym, unikalne nadruki, kolor sznureczka, czy wreszcie zdecydować
o zaokrągleniu lub nie, rogów poszczególnych stron. Jak weźmiemy jeszcze pod uwagę
możliwość zdecydowania o rodzaju pudełka to okaże się, że do wyboru jest kilkanaście
tysięcy konfiguracji, o ile nie więcej. Oferta sklepu albumstyl.pl obejmuje okładki dwóch kolekcji, dedykowane do fotoalbumów : art deco oraz Exclusive, które tak samo jak w przypadku albumów tradycyjnych posiadają 10 letnia gwarancję. W zasadzie tylko od decyzji klienta zależy jak będzie wyglądać efekt finalny – czyli jego album.

fotoalbumy

Fotoalbum to produkt z najwyższej półki, stworzony z myślą o najbardziej wymagających
klientach. Jak wygląda taki rodzaj albumu? Przede wszystkim fotoalbumy nie mają
kart oddzielonych pergaminem, w przeciwieństwie do albumów tradycyjnych. Zdjęcia
umieszczane są na rozkładówkach, projektowanych przez specjalistę w programie
graficznym, a w porozumieniu z klientem. Kolejnym krokiem przy tworzeniu fotoalbumu, to
naklejenie go na sztywną kartę, zazwyczaj grubości około 1 mm. Później pozostaje już tylko oprawienie albumu. Wracając jeszcze do rozkładówki, jest to coś w formie dużej odbitki.Najczęściej zamawiane formaty rozkładówek to 20×40 cm, 30×60 cm albo 30×90 cm.
0017
0011

Fotoalbumy zyskały popularność stosunkowo niedawno, kilka lat temu, głównie wśród
nowożeńców. Obecnie decydują się na nie, nie tylko młode pary, ale także całe rodziny,
osoby, które fotografują krajobrazy oraz przyrodę i chcą by ich dzieła świetnie wyglądało.
Fotoalbumy w tym aspekcie są zdecydowanie najlepsze i najefektowniejsze. Otwierają się na płasko, tworząc efektowne panoramiczne rozkładówki. Każda strona to unikalny kolaż kilku zdjęć na wysokogatunkowym papierze, przez co uzyskuje się świetną jakość obrazu. Fotoalbumy, a także w mniejszym stopniu fotoksiążki zyskały w ostatnich latach dużą rzeszę fanów. Chociaż z zewnątrz trudno dostrzec między nimi różnice, to po otwarciu widać, że fotoalbum, a fotoksiążka, to jednak nie to samo. Główna różnica pomiędzy nimi wiąże się ze sposobem łączenia stron. W przypadku fotoksiążki strony zszywa się lub skleja wzdłuż brzegu, z kolei strony fotoalbumów zrobione są z jednego arkusza, dzięki czemu nie ma szwu na środku. Kolejne różnice dotyczą m.in. grubości stron, papieru i sposobu drukowania fotografii, a także sposobu w jaki utrwala się obraz. Jeżeli wciąż nie wiesz jaki fotoalbum wybrać, albo też nie masz pewności czy w ogóle go wybierać, bo chodzi Ci po głowie fotoksiążka, to najlepszym wyjściem będzie zapytanie nas o radę .
najlepsze fotoalbumy
fotoalbumy ślubne